Rogaine Foam Köpük (%5 Minoxidil)

Rogaine Foam Köpük (%5 Minoxidil)

ROGAİNE FOAM KÖPÜK (%5 MİNOXİDİL)Rogaine Foam Köpük (%5 Minoxidil)Rogaine dünyada FDA tarafından saç çıkarma konusunda onay almış bir üründür.Rogaine klinik deneylerle ispatlanmış ve katılanların %98′inde saç çıkardığı klinik deneylerce onaylanmıştır. Diğer kozmetik ürünlerin verdiği değerlerin hiçbir geçerliliği yoktur. Amerika ve Avrupa’da dermatologların ve saç ekim merkezlerinin tercih ettiği en öncelikli üründür. Tıbbi literatürde birçok makalede içeriğindeki minoxidil’in saç çıkardığı, saç dökülmesini engellediği ve saçı beslediği ispatlanmıştır. Rogaine’nin başarısı sadece deneylerde kalmamış bunu tüm dünyada yaygın olarak kullanan hastaların memnuniyetleriyle ispatlamıştır. Rogaine erkek tipi dökülmelerde tepe bölgesinde etkili olduğunu vurgulamaktadır. Hiçbir ürün yardımı olmadan kendisi tek başına bu tepe bölgesinde kesin olarak saç çıkarmaktadır.Kullanım ŞekliSabah ve akşam olmak üzere günde iki kez kullanılır.Sabah KullanımıRogaine’i saça uygulanmadan önce saç derinizin kuru olmasına dikkat ediniz. Bunda dolayı saçınızı yıkadıktan sonra havlu ya da saç kurutma makinesi ile iyice kurulayınız.Rogaine’i kullanacağınız bölgedeki saçları elinizle toplayarak 1,5 cm aralıklarla ayırın.Bir elinizle saçları yukarıda tutarak diğer elinizle Rogaine’i saç derisine uygulayın.Köpüğü deriye tam olarak uygulamak için parmak uçlarıyla sıvıyı oval hareketlerle deriye iyice yedirin. Bu her zaman için gerekli değildir. Eğer dikkatli bir şekilde tüpü kullandıysanız elinizle ovalamaya gerek yoktur.Rogaine’nin deri tarafından absorbe edilmesi için 5 ile 10 dakika arasında bekleyin. Bu bekleme süresinden sonra saçınız için jöle gibi diğer saç bakım ürünlerini kullanabilirsiniz.Akşam KullanımıYukarıdaki maddelerden 1 den 3 e kadar olanı aynen yapın.Rogaine’den en iyi verimi almak için saça uygulanan köpüğün tamamen kuruması gereklidir.Uyumadan önce sıvının tamamen kuruması için bekleyiniz.Miktarından fazla ya da günde 2 defadan fazla kullanmak Rogaine kullanımının verimini değiştirmeyecektir , hatta alacağınız verimi azaltacaktır.Saç derinizi temiz tutmak için saçınızı her gün yıkayın.Uzun dişli taraklar kullanın. Kısa dişli ya da yuvarlak saç fırçaları saçın çabuk kırılmasına sebep olur. Rogaine kullanımından sonra mutlaka elinizi bol sabunlu suyla yıkayınRogaine kullandıktan sonra 4 saat içinde saçlarınızı yıkamayın.Her gün kullanın. Eğer bir gün unutursanız ya da uygulamazsanız ertesi gün yine 2 defa uygulayınız. Unutarak geçirdiğiniz gün içinde 2 defa daha fazla uygulamak alınacak verimi düşürür.Rogaine’i kullanmaya başladığınız ilk 2 hafta içinde eğer normalinden daha fazla bir saç dökülmesi görürseniz telaşlanmayın. Bu saç hücrelerinin yenilenmesi ile oluşan normal bir durumdur.

Saç dökülmesi bloğu google aramaları:

Bu yazı Saç Dökülmesi Ürünleri kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>